Son Dakika Haberleri
Ev / Düğün Pastası Trendleri

Düğün Pastası Trendleri

Sıra geldi düğün hazırlıklarının en renkli ve lezzetli kısmı olan düğün pastana. Ama sen sen ol, yeni yılın trendlerine göz atmadan, seçimini yapma. İşte sana ilham verecek, pasta trendlerine!

Bu yıl pastacılık anlamında oldukça heyecan verici geçeceğe benziyor. Önceki sezonlardan aşina olduğun pasta modellerinin, farklılaşan uygulamalarının yanı sıra, ilk defa karşılaşacağın modeller de olacak. Hazırsan, lezzetleriyle olduğu kadar, görüntüleriyle de seni etkileyeceğini düşündüğüm önümüzdeki yılın pasta trendlerini incelemeye başlayalım:

Metalik Pasta

2018 yılında sadece düğünlerde değil pek çok alanda metaliğin krallığı hüküm sürecek. Modadan güzelliğe, dekorasyondan aksesuara birçok alanda kendini hissettirecek olan metalik parıltıların cazibesine kayıtsız kalamayacağını düşünüyorum. Bu kadar yoğun şekilde kendini gösteren metalik etkilerin düğün pastasına yansımaması elbette düşünülemezdi. En çok gümüş, altın, bakır tonlarında karşımıza çıkacak olan metalik renkleri, pastalara çok yakıştırıyorum. Bırak, misafirlerin senden sonra pastandan gözünü alamasın. Sence de bu trend, diğer trendlerle birleşince hem göze hem damağa hitap eden pastalar birer sanat eserine dönüşmüyor mu?

Yarı Kaplanmış Pasta (Semi-Naked Cake)

Bu sezon pastacılıkta trendin, uzun zamandır gördüğümüz çıplak pastalardan, yarı kaplanmış pastalara doğru kaydığını söyleyebiliriz. Üzerinde hiçbir kaplama malzemesi olmayan ve iç malzemelerinin açıkça görüldüğü çıplak pastaların yerini alan bu yarı kaplanmış pastalarda katmanlar hafifçe kendini gösteriyor. Kreması yarı transparan olduğu için pandispanyasındaki hataları göstermeye elverişli olan bu tip pastaların yapımı da büyük ustalık gerektiriyor. O nedenle pastacını özenle seçmeni öneriyorum.

Üzeri buğulu meyveler ve genellikle salaş çiçek kompozisyonlarıyla süslenen yarı kaplanmış pastalar, özellikle sıcak yaz aylarının modeli diyebiliriz. Üzerindeki pasta kremasının hafif olduğu ve şeker hamuru yerine doğal malzemelerin kullanıldığı bu tip pastaların gelin ve damat adaylarına daha sağlıklı bir alternatif sunduğu da bir gerçek. Hem üzerindeki krema ve şekerin erime derdinin olmaması hem de şık bir alternatif sunması nedeniyle yaz düğünü gerçekleştirecek çiftlere tavsiye edeceğim bu yarı kaplanmış pastaları özellikle kır düğünlerine çok yakıştırdığımı da belirtmeliyim.

Damlayan Pasta (Drip Cake)

Üzerinden sosların aktığı iştah kabartan damlayan pastaların bu yılın trendleri arasında yerini almasına özellikle sevindiğimi baştan söyleyeyim. Çünkü hem göze hem damağa hitap eden bu harika pastaların üzerinden çikolata sosları süzüldükçe benim de ağzımın suları akıyor. Benim gibi hiç bir çikolata severin de böyle bir pastaya hayır diyeceğini sanmıyorum. Çikolata dışında, çilek, frambuaz, limon, karamel soslarının da çok yakışacağı damlayan pastalar yarı kaplanmış pastalar ile birleşince sizce de nefes kesici görünmüyor mu? Hemen belirteyim, bu tarz pastaları özellikle kış düğünleri için öneriyorum. Her ne kadar akmış gibi görünse de sosların yazın sıcağında daha da çok eriyip, pastanı mahvetmesini sen de istemezsin, öyle değil mi?

Geometrik Pasta

Geometrik desenler, önümüzdeki yılın en önemli trendleri arasında çoktan yerini aldı bile. Bu trendin dekorasyondan, davetiyeye, nikah şekerinden düğün pastasına kadar pek çok alanda kendine yer bulacağından emin olabilirsin. Elbette pastalar da bundan nasibini alacak. Renkler ve şekiller bir araya gelince, ortaya çıkan sonuçtan çok hoşlanacağını düşünüyorum. Düğün dekorasyonunda ya da pasta sunumunda da geometrik öğelere yer verirsen, ahengi yakalayarak, ince zevklerle donatılmış bir düğüne ev sahipliği yapabilirsin. Özellikle metalik trendiyle birleşince ortaya gerçekten göz alıcı, şık pastalar çıktığını sen de fark edeceksin.

Mermer Desenli Pasta

Son birkaç yıldır sadece pastacılık alanında değil, düğün dekorasyonunun genelinde trend olan mermer, 2018 yılında da karşımıza çıkacak. Mermer, cazibesini hiç yitirmeyen ve tekrar tekrar farklı şekillerde kendini gösteren trendlerden biri. Gri, mavi, yeşil, pembe gibi farklı renklerde uygulanabilen ve damarlı görüntüsüyle pastalara cool bir hava katan mermer, beyaz düğün pastalarından sıkılmış gelin ve damat adayları için iyi bir seçenek gibi duruyor. Sen de dilersen mermer desenlerini, yine geometrik, metalik gibi bu yılın diğer trendleri ile birleştiren modellerle de değerlendirebilirsin.

Ametist Pasta (Geode Cakes)

Mutluluk, huzur ve pozitif enerji veren ve genelde takı ve süs eşyalarında kullanılan ametist taşı efektli pastalar bana kalırsa bu yılın en ilginç trendlerinden biri. Ametist taşı, derinliklerine doğru ilerledikçe kristallerinin renginin koyulaştığı bir taş. Bu etkinin pastalara çok iyi yansıdığını ve çok başarılı sonuçlar ortaya çıktığını düşünüyorum. Pastalar, özellikle altın metalik ve mermer etkisiyle birleşince oldukça gerçekçi bir görünüm kazanıyor. Peki ya sen ilhamını ametist taşından alıp, konuklarını taşın pozitif enerjisini yansıtmak istemez misin?

Krema Dokulu Pasta

Bu dokulu pasta modellerinin gerek görüntü gerek içeriği itibariyle oldukça doğal ve hafif bir seçenek olduğunu söyleyebiliriz. Bu modelin de üzerinde fazladan şeker hamuru veya süslemeler bulunmuyor. Pastanın tek süsü, kremanın o kendine has doğal dokusu. Tam bu tarz pastaların yapılışının oldukça kolay olduğunu düşünüyordum, ta ki nasıl yapılıyor acaba diye merak edip, videosunu izleyene kadar. Meğer yapılışı göründüğü kadar kolay değilmiş. Çünkü pastacılar o krema efektini yaratmak için özel olarak uğraşıyorlar. Eğer pastanı biraz olsun farklılaştırmak istiyorsan, kremaya renk katıp, düğün konseptinle uygun hale getirebilirsin. Mesela mavi rengin kullanıldığı, dokulu bir pasta ile dalga efekti yaratabilir, pastanın kenarlarını da deniz kabukları, denizyıldızları, balık figürleri ile süsleyerek, deniz temalı düğünün ile uyumlu bir tercihte bulunabilirsin.

Ombre Pasta

Renklerin açık tonlardan, kademeli olarak koyulaştığı ve son birkaç yıldır saç modası, dekorasyon gibi alanlarda kendine yer bulan bu trendi, önümüzdeki sezon biraz farklılaşmış şekliyle göreceğiz. Ombre pastalarda, geçmiş sezonun canlı ve parlak tonları, 2018 yılında yerini soft ve pastel tonlara bırakacak. Açıkçası trendin bu yöne doğru kaymasından oldukça memnunum. Doğallığı çağrıştıran pastel tonlar sence de pastalara daha çok yakışmıyor mu?

Siyah Pasta

Şimdiye kadar beyazla özdeşleşmiş düğün pastasını siyaha bürünmüş halde görmenin şaşırtıcı olduğunu kabul ediyorum. Ancak her ne kadar şimdiye kadar düğünde siyah kullanımı gotik stil ile özdeşleşmiş olsa da siyahın bu algısı 2018 yılında değişiyor ve yerini modern bir çizgiye bırakıyor. Siyah, özellikle metalik sarılar, mermer desenleri ile kombinlenince ortaya oldukça sofistike bir görüntü çıkıyor

Kaynak: Dugun.com

Gelin Damat FotoğrafçısıDüğün FotoğrafçısıDavet organizasyon FotoğrafçılığıDüğün Dernek FotoğrafçısıEvlilik FotoğrafçısıFotoğrafçıPhotograpgerDış Mekan Fotoğraf ÇekimiFotoğraf StüdyosuStüdyoÖzel StüdyoFotoDüğün ÇekimleriNişan çekimleriDış mekan FotoğrafçılığıPhoto, PhotographerKameraKameramanŞirket yemekleriBaloOkul çekimleriDüğünNişanSünnet töreni, Özel davetlerDoğum günleriAile fotoğrafçısı, Bayan fotografçıBayan kameramanFotoğraf çekimiGelin damat fotoğrafçısıGelin damat albüm tasarımıÜrün çekimleriKatalok çekimleriPhotographerReklamTanıtım, AçılışKongre, ToplantıPlazma tvPerdeFotoklipFotoğraf hizmetleri, Kamera hizmetleriGelin damat fotografcisiGelin damat albüm tasarımıÜrün cekimleriKatalok cekimleriPhotographer, ReklamTanıtımAcılıs, KongreToplantıPlazma tv, PerdeFotoklip,

açık hava gelin damat fotoğrafıdamat fotoğraflarıdamat gelin fotoğrafçısı fiyatlarıdamat ve gelin fotoğraflarıdış çekim gelin damatdış çekim gelin damat fotoğraflarıdış mekan gelin damat fotoğraflarıen güzel gelin damat dış mekan çekimlerien güzel gelin damat fotoğraflarıgelin damat açık hava çekimleri, gelin damat açık hava fotoğraflarıgelin damat albümgelin damat albümü, gelin damat çekimleri dış mekangelin damat dış çekimgelin damat dış çekim fiyatlarıgelin damat dış çekim fotoğraflarıgelin damat dış mekan fotoğrafları, gelin damat düğün fotoğraflarıgelin damat düğün pozlarıgelin damat fotogelin damat fotoğrafgelin damat fotoğraf pozlarıgelin damat fotoğrafçısıgelin damat fotoğrafıGelin damat fotoğraflarıgelin damat fotoğrafları dış çekimgelin damat fotoğrafları dış mekangelin damat pozlarıgelin damat resimgelin damat stüdyo fotoğraflarıgelin damat stüdyo pozlarıgelin ile damat resimlerigelin resimlerigelin ve damat düğün fotoğraflarıgelin ve damat fotoğraflarıgüzel gelin fotoğraflarıilginç gelin damat fotoğraflarıistanbul da gelin damat çekimiistanbul gelin damat fotoğrafçısıkomik gelin damat fotoğraflarıstüdyo gelin damat pozları

Düğün Evlilikevlilik fotoevlilik fotoğrafEvlilik FotoğrafçısıEvlilik Fotoğrafçısı FiyatlarıEvlilik Fotoğraflarıevlilik günü fotoğrafçısıistanbul evlilik fotoğrafçısı