Son Dakika Haberleri
Ev / Düğün Dekorasyonu Düğün fotoğrafçısı

Düğün Dekorasyonu Düğün fotoğrafçısı

Düğün dekorasyonu deyip geçmemek gerek. Çünkü düğün dekorları, evlenecek çiftin tarzını yansıtması açısından konuklara önemli ipuçları verir. Peki ama organizasyon şirketi tarafından sunulan onca seçenek arasından hangilerini seçeceksin? İşin içinden çıkamadıysan, haydi yazıyı okumaya devam!

Dekorasyon, başlangıçta kolay ve eğlenceli bir şey gibi görünse de işin içine girdikçe, adeta bir girdap halini alıyor. Deneyimlerimden çıkardığım sonuca göre, eğer bu alanda özel bir eğitim ve yetenek söz konusu değilse, gerek ev gerek düğün mekanı dekorasyonu gerçekten karmaşık bir sürece dönüşebiliyor. Eğer sen de benim gibi bu konularda kararsızlık yaşamaya meyilliysen ve düğününü kendin tasarlamak niyetindeysen, yol yakınken dön ve işinin ehli iyi bir organizasyon firması ile anlaş derim. Bu hem zamandan kazanmanı hem de günün sonunda konuklarını ağırlamaktan gurur duyacağın bir davet verebilmeni sağlayacak.

Ama iş, organizasyon şirketi ile anlaşmakla da bitmiyor. Organizasyon firmasının sana sunduğu ve beğendiğin o ilk dekorasyon malzemesine karar vermeden önce bir planlama sürecinden geçmen gerektiğini unutmamalısın. Bütçene, davetli sayına ve mevsime göre bir düğün planı oluşturmak ve stilini de buna göre şekillendirmek en doğrusu. Çünkü düğün dekorasyonu için gerekli malzemeleri seçerken, çift olarak sizin zevkinizi yansıtacak, kendi içinde ve mekan ile uyumlu tercihler yapmak uzun bir planlama gerektirir. Emin ol, baştan planlama yapmak işleri daha da kolaylaştıracak ve sonunda buna değdiğini göreceksin.

Düğününde seni heyecanlandıran o büyüleyici atmosferi yaratmak için düğün dekorasyonu mevzuuna nasıl yaklaşman gerektiğini, aşağıdaki adımları takip ederek görelim mi?

Beğenilerini Gözden Geçir

Düğün mekanının nasıl görünmesini istediğine karar vermeden ve düğün stilinin nasıl olması gerektiği üzerine kafa yormadan önce, düğün dekorasyon malzemelerini seçmeye başlamasan iyi edersin. Klasik mi, ihtişamlı mı, bohem mi yoksa minimal mi? Burada hayal gücün de devreye girmeli elbette. Evet farkındayım, düğün tarzını yaratmaya çalışmak ve hayallerindeki düğünü kelimelere dökmek her zaman o kadar da kolay olmayabilir. Eğer rustik ya da vintage gibi spesifik bir düğün konsepti belirlemek senin için ilk aşamada zorsa, bu durumda kendine şu soruyu sor: Düğünün müstakbel eşin ile sana ve konuklarına en çok ne hissettirsin istersin? Romantizm mi, modernizm mi, nostalji mi, heyecan mı? Seçenekleri sen de arttırabilirsin. Düğün mekanı sahiplerine ya da organizasyon şirketine dekorasyona ilişkin ne istediğini tarif ederken, mesela, “Rahat bir atmosferde rustik ve bohem etkiler taşıyan bir düğün istiyorum” diyebilirsin. Sadi Events organizasyon şirketinin bu dekorasyon çalışması, tam da böyle bir hava yapmış, öyle değil mi?

Düğün Rengini Belirlerken Esnek Ol

Düğününde ağırlıklı olarak kullanılacak rengi belirlerken açık fikirli olmakta yarar var. Tek bir renkte ısrarcı olmak, düğün mekanının bütünü ele alındığında, doğallıktan uzak, çiğ bir görüntü oluşturabilir. Bu nedenle kafandaki renkleri öncelikle ana hatlarıyla belirle derim. Yani gri ve beyaz gibi spesifik renkler yerine, mesela bej, fildişi, haki, zeytin yeşili gibi nötr renkleri tercih ettiğini organizasyon firmana anlatabilirsin. Bu düğün mekanında sevdiğin tonlara odaklanabildiğin ancak renk geçişlerinin kullanıldığı daha doğal ve uyumlu bir görüntü elde etmeni sağlar.

Düğün Mekanının Avantajlarından Faydalanmayı Es Geçme!

Düğün dekorasyonu ve düğün konseptine karar verirken, elbette düğün mekanını ve sunduğu imkanları değerlendirmemek olmaz. Düğünün havuz başında gerçekleşecekse, dekorasyonda havuz süslemelerine odaklanmak hoş görüntüler çıkmasını sağlayabilir. Mesela havuz üzeri çiçekler, yüzen harfler, dekoratif şemsiyeler ve farklı ışıklandırmalar ile süslenebilir. Böylece, mekanın havası bir anda değişecektir.

Yeşillikler içerisinde, büyük bahçesi olan bir mekanda evleneceksen, ağaçlara asılan fenerler, ışıklandırmalar, dallardan sarkıtılan dekoratif çerçeveler, bahçenin farklı yerlerine konumlandırılan sepeti çiçek dolu bisiklet, böyle bir mekanın dekorasyonunda odaklanılacak detaylar olabilir. Düğün salonu dekorasyonu için ise aydınlatma ve dekoratif fonlar es geçilmeli. Mesela Brideroom Organizasyon’un yarattığı bu pencere görünümlü fon senin için de ilham kaynağı olabilir.

Doğallığın ön planda olduğu kumsal, kır ya da tarihi düğün yapılan gibi kimi mekanlarda ise dekoratif malzemeleri dozunda kullanmak daha doğru bir tercih olabilir. Aksi takdirde ortamın doğallığını bozacak şekilde çok fazla süslemeye yer vermek, ilk gördüğünde hayran kaldığın o atmosferi bozabilir.

Dekorasyonda Önce En Temel Malzemelere Odaklan

Düğün mekanı dekorasyonu işine giriştiğinde, detaylar arasında kaybolup, kendini bunaltmadan önce, bu işi bir sıraya koymanı öneriyorum. Beğendiğin malzemeleri rastgele seçmek yerine olaya daha bütünsel yaklaşmalı, her bir parçayı seçerken düğün stilini ve konseptini göz önünde bulundurmalısın. Öncelikle dekorasyon konusunda en temel malzemeler neler, bunları tespit et ve o kısımlara yoğunlaş. Yani ilk olarak gelin masası, düğün sandalyesi ve masası, yemek takımı, ışıklandırma gibi mekanın fonksiyonel unsurlarını belirle. Aqide Events firmasının elinden çıkma bu elegan sofra, senin düğününde de ışıldayabilir.

Düğün mekanındaki bazı parçalar, fonksiyonel olmasalar da, dekorasyon ve atmosfer açısından büyük önem taşır. Mesela masaların ortasına konumlandırılan çiçekler ve şamdanlar düğün konseptini yansıtması açısından buna iyi bir örnek. Oya Ulucan Event firmasının mekanı sadece şamdanlarla aydınlatarak, romantik bir ortam yarattığı bu çalışması nasıl da güzel denk geldi.

Şimdi Detaylara İnebilirsin

Dekorasyonda işlevsel malzemeleri hallettikten sonra, şimdi sırada küçük ama önemli detaylar var. Bunları, kullanmazsan hiçbir şekilde eksikliğini hissetmeyeceğin ancak yer vermen halinde, düğününe ekstra değer katacak şeyler olarak düşünebilirsin. Yani, masa üstü figürleri, nikah kürsüsünün arkasındaki fon, gelin yolu süslemesi, mekanda bar, lavabo gibi düğün mekanının farklı yerlerini gösterir dekoratif tabelalar, masa numarası gibi detaylara artık inebilirsin. Esra Gencer Event de sana bu konuda yardımcı olabilir.

Kaynak : dugun.com

Gelin Damat FotoğrafçısıDüğün FotoğrafçısıDavet organizasyon FotoğrafçılığıDüğün Dernek FotoğrafçısıEvlilik FotoğrafçısıFotoğrafçıPhotograpgerDış Mekan Fotoğraf ÇekimiFotoğraf StüdyosuStüdyoÖzel StüdyoFotoDüğün ÇekimleriNişan çekimleriDış mekan FotoğrafçılığıPhoto, PhotographerKameraKameramanŞirket yemekleriBaloOkul çekimleriDüğünNişanSünnet töreni, Özel davetlerDoğum günleriAile fotoğrafçısı, Bayan fotografçıBayan kameramanFotoğraf çekimiGelin damat fotoğrafçısıGelin damat albüm tasarımıÜrün çekimleriKatalok çekimleriPhotographerReklamTanıtım, AçılışKongre, ToplantıPlazma tvPerdeFotoklipFotoğraf hizmetleri, Kamera hizmetleriGelin damat fotografcisiGelin damat albüm tasarımıÜrün cekimleriKatalok cekimleriPhotographer, ReklamTanıtımAcılıs, KongreToplantıPlazma tv, PerdeFotoklip,

açık hava gelin damat fotoğrafıdamat fotoğraflarıdamat gelin fotoğrafçısı fiyatlarıdamat ve gelin fotoğraflarıdış çekim gelin damatdış çekim gelin damat fotoğraflarıdış mekan gelin damat fotoğraflarıen güzel gelin damat dış mekan çekimlerien güzel gelin damat fotoğraflarıgelin damat açık hava çekimleri, gelin damat açık hava fotoğraflarıgelin damat albümgelin damat albümü, gelin damat çekimleri dış mekangelin damat dış çekimgelin damat dış çekim fiyatlarıgelin damat dış çekim fotoğraflarıgelin damat dış mekan fotoğrafları, gelin damat düğün fotoğraflarıgelin damat düğün pozlarıgelin damat fotogelin damat fotoğrafgelin damat fotoğraf pozlarıgelin damat fotoğrafçısıgelin damat fotoğrafıGelin damat fotoğraflarıgelin damat fotoğrafları dış çekimgelin damat fotoğrafları dış mekangelin damat pozlarıgelin damat resimgelin damat stüdyo fotoğraflarıgelin damat stüdyo pozlarıgelin ile damat resimlerigelin resimlerigelin ve damat düğün fotoğraflarıgelin ve damat fotoğraflarıgüzel gelin fotoğraflarıilginç gelin damat fotoğraflarıistanbul da gelin damat çekimiistanbul gelin damat fotoğrafçısıkomik gelin damat fotoğraflarıstüdyo gelin damat pozları

Düğün Evlilikevlilik fotoevlilik fotoğrafEvlilik FotoğrafçısıEvlilik Fotoğrafçısı FiyatlarıEvlilik Fotoğraflarıevlilik günü fotoğrafçısıistanbul evlilik fotoğrafçısı